*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > افق پارسایی > افق پارسایی3 


افق پارسایی3 شماره خبر: ٣٣٣١٧٧ ١٢:٠٣ - 1392/10/07   آيةالله‌العظمي مرعشي نجفي(ره)  ارسال به دوست نسخه چاپي


آيةالله‌العظمي مرعشي نجفي(ره)

هديه حضرت عبدالعظيم(ع) به آيةالله‌العظمي مرعشي نجفي(ره)


آيةالله‌العظمي مرعشي نجفي‌ (ره)، پس از آن‌که مقطعي از درسششان را در نجف به پايان بردند به تهران مي‌آيد و مقدمات ازدواج ايشان فراهم شد. پدر دختر، شرطي را براي ايشان مطرح مي‌کند تا پس از تحقق آن، دختر به خانه بخت برود. شرط پدر دختر، تهيه اين اقلام بود: يک جفت گوشواره، چهار عدد النگو، دو عدد پيراهن، دو قواره چادري و ...

آيةالله‌العظمي مرعشي نجفي‌(قدس‌سره)، پس از آن‌که مقطعي از درسششان را در نجف به پايان بردند به تهران مي‌آيد و مقدمات ازدواج ايشان فراهم شد. پدر دختر، شرطي را براي ايشان مطرح مي‌کند تا پس از تحقق آن، دختر به خانه بخت برود.

شرط پدر دختر، تهيه اين اقلام بود: يک جفت گوشواره، چهار عدد النگو، دو عدد پيراهن، دو قواره چادري و دو جفت کفش!

اگرچه درخواست خانواده عروس، چندان سخت و چشمگير نبود، ولي براي آن عالم بزرگوار تهيه همين قدر هم مقدور نبود.

ايشان نااميد از انجام شرط، عازم قم شدند، اما قبل از حرکت به سمت قم، به قصد زيارت حضرت عبدالعظيم(علیه‌السلام) در شهر ري توقف کردند.

آن عالم بزرگوار قبل از آن‌که به حرم مشرف شوند، دقايقي را در حياط صحن و مقابل ايوان مي‌ايستند و تمام حواسشان به شروطي است که از عهده انجام آن بر نيامده‌اند. در اين لحظه کاملاً متوجه آن حضرت مي‌شودند و مشکل را با عبدالعظيم حسني(علیه‌السلام) در ميان مي‌گذارند.

چند لحظه بعد، کسي دست روي شانه‌ ايشان مي‌گذارد و آرام به گوشش مي‌خواند که: آقا! بسته‌تان را برداريد تا خداي نکرده کسي آن را نبرد!!! و آيةالله‌العظمي مرعشي ناراحت از اين‌که ايشان را از چنين حالي بيرون آورده‌اند، مکثي مي‌کنند و بعد مي‌بينند، بسته‌اي جلوي پايشان افتاده است! ابتدا اعتنا نمي‌کنند، اما بلافاصله طنين صدايي را که لحظاتي قبل ايشان را متوجه اين بسته کرده بود در ذهنشان مي‌نشيند. نگاه جستجو‌گرش کسي را نمي‌يابد، بسته را مي‌گشايند و مي‌بينند درون بسته، اين اشياء وجود دارد؛ دو جفت کفش زنانه، دو قواره چادري، دو عدد پيراهن، چهار عدد النگوي طلا و يک جفت گوشواره!

ايشان پس از اين کرامت، «خادم افتخاري» آستان مقدس حضرت عبدالعظيم(علیه‌السلام) شده و تا آخر عمر شريفشان اين مدال خادمي را به سينه داشتند.

منبع: پايگاه اطلاعرساني رجاءنيوز


خروج
شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام