منو اصلی
اخبار > تأثیر ورزش سبک بر حافظه


تازه‌های علمی, تازه ها شماره خبر: ٤٠٤٤٩٧ ١٥:٣٧ - 1397/09/28    ارسال به دوست نسخه چاپي


تأثیر ورزش سبک بر حافظه


گروهی از متخصصان ژاپنی بر اساس بررسی‌های خود اظهار داشتند: انجام حرکات ورزشی سبک می‌تواند قدرت حافظه را تقویت کند. به گزارش جام‌جم آنلاین، در این بررسی آمده است که تنها انجام حرکات ورزشی سبک می‌تواند بلافاصله قدرت حافظه را بهبود دهد...

گروهی از متخصصان ژاپنی بر اساس بررسیهای خود اظهار داشتند: انجام حرکات ورزشی سبک میتواند قدرت حافظه را تقویت کند.

به گزارش جامجم آنلاین، در این بررسی آمده است که تنها انجام حرکات ورزشی سبک میتواند بلافاصله قدرت حافظه را بهبود دهد.

متخصصان ژاپنی در بررسی روی ۳۶ زن و مرد که از وضعیت سلامت کامل برخوردار بودند، دریافتند تنها انجام ۱۰ دقیقه حرکت ورزشی با دوچرخه ثابت باعث شد این افراد در تست حافظهای که مدت کوتاهی پساز ورزش کردن انجام دادند، عملکرد خوبی داشته باشند.

بررسی روی اسکنهای مغزی ۱۶ نفر از شرکت‌‌کنندگان نشان داد انجام حرکات ورزشی سبک بهسرعت ارتباط بین بخشهای قشری مغز و «hippocampal dentate gyrus» برقرار میکند. این دو بخش از مغز در فرآیند حافظه نقش کلیدی دارند.

یکی از محققان ارشد این مطالعه گفت: انجام حرکات ورزشی سبک تأثیرات مثبتی بر مغز و قدرت شناختی دارد. همچنین یافتههای بهدست آمده میتواند خبر خوبی برای افرادی باشد که اصولاً ورزش کردن برای آنها کار دشواری است.

به گزارش هلثدی نیوز، محققان ژاپنی همچنین اظهار داشتند: در حالیکه این بررسی بر تأثیر ورزش کردن در قدرت حافظه زنان و مردان تمرکز داشته؛ اما میتوان گفت که انجام حرکات ورزشی سبک نهتنها روی جوانان بلکه بر افراد مسنتر هم تأثیرگذار است.

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج