منو اصلی
اخبار > خواب موبایلی چیست؟


تازه‌های علمی, تازه ها شماره خبر: ٤٠٤٤٩٨ ١٥:٣٨ - 1397/09/28   خواب موبایلی چیست؟ ارسال به دوست نسخه چاپي


خواب موبایلی چیست؟

خواب موبایلی چیست؟


دبیر علمی پنجمین همایش بین‌المللی نقشه‌برداری مغز ایران با اشاره به عوارض اختلالات خواب گفت: ۴ تا ۷ درصد مردم گرفتار اختلال توقف تنفسی در خواب هستند که استفاده از موبایل در این اختلال اثبات شده است...

دبیر علمی پنجمین همایش بینالمللی نقشهبرداری مغز ایران با اشاره به عوارض اختلالات خواب گفت: ۴ تا ۷ درصد مردم گرفتار اختلال توقف تنفسی در خواب هستند که استفاده از موبایل در این اختلال اثبات شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دکتر مسعود طهماسیان اظهار داشت: با توجه به پروژه اختلالات خواب که در ایران دنبال میشود، یک گروه بینالمللی در این راستا با همکاری 12 کشور دنیا تشکیل شده که مسئول آن گروه ایران است.

دبیر علمی همایش نقشهبرداری مغز ایران در ادامه با اشاره به اهمیت شناسایی تغییرات در مغز افراد مبتلا به اختلالات خواب، یادآور شد: توقف تنفسی در حین خواب تا 5 برابر ریسک آلزایمر را افزایش میدهد. وی با اشاره به اینکه 4 تا 7 درصد مردم گرفتار اختلال توقف تنفسی در خواب هستند، گفت: اختلالات خواب ناشی از استفاده از موبایل نیز اثبات شده است.

به گفته طهماسیان، اختلال خواب باعث میشود مشکلات جدی روانشناختی پیش بیاید و در نتیجه این اختلالات ارتباط جدی با افسردگی افراد دارد بهطوری که بعضاً شاهد افسردگی مقاوم به درمان در این افراد هستیم.

دبیر علمی همایش نقشهبرداری مغز ایران با طرح این موضوع که واقعاً نمیدانیم چه تغییراتی در مغز اتفاق میافتد، تأکید کرد: هدف ما از این بررسی، تغییراتی است که باید فهمید در چه مناطقی از شبکه مغز اتفاق میافتد تا بتوان در آینده بر اساس همین اطلاعات، اختلالات خواب را درمان کرد.

وی با اعلام اینکه علائم بیخوابی در مردم تا 30 درصد تجربه میشود، اظهار داشت: البته آمارها و بررسیها خیلی بیشتر از این درصدی است که عنوان میشود.

طهماسیان از ارتباط چاقی و دیابت با اختلالات خواب خبر داد و گفت: چاقی و دیابت اکسیژنرسانی را مختل کرده و در نتیجه توقف تنفسی در خواب اتفاق میافتد.

دبیر علمی همایش نقشهبرداری مغز ایران با اعلام اینکه 24درصد افراد در ریسک آپنه تنفسی هستند، گفت: 10 درصد مردم نیز بیماری اختلالات خواب را دارند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج