*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٣١٧٦ ١٣:٥٢ - 1399/04/01    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه شماره 628 افق حوزه


تمدید ثبت‌نام پذیرش حوزه‌های علمیه تا 5 تیر ثبت‌نام پذیرش از داوطلبان برادر جهت ورود به حوزه‌های علمیه در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تا ۵ تیر تمدید شد...


به گزارش خبرگزاری حوزه، ثبتنام پذیرش از داوطلبان برادر جهت ورود به حوزههای علمیه در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹تا ۵ تیرماه تمدید شد.

علاقهمندان ورود به حوزههای علمیه جهت ثبتنام و تشکیل پرونده الکترونیکی و اطلاعات بیشتر در سایت سنجش و پذیرش حوزههای علمیه باید به آدرس paziresh.ismc.ir مراجعه کنند و برای دریافت دفترچه ثبتنام اقدام نمایند.

کارت ورود به جلسه آزمون در سامانه پذیرش از روزهای۱۷ تا ۱۹ تیر ۱۳۹۹در دسترس خواهد بود، آزمون ورودی حوزههای علمیه روز جمعه ۲۰ تیرماه ساعت ۹صبح برگزار میشود.

 مؤسسه دارالثقلین برای دوره

 خارج فقه و اصول طلبه میپذیرد

مؤسسه دارالثقلین امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف قم با هدف تربیت طلاب بصیر انقلابی برای دوره خارج فقه و اصول سال تحصیلی ۱۴۰۰ ـ ۱۳۹۹ طلبه میپذیرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، اتمام پایه ده و موفقیت در آزمون ورودی، التزام عملی به ولایت فقیه و آرمانهای جمهوری اسلامی، تعهد به رعایت ضوابط و مقررات مؤسسه و اتمام دوره تحصیلی از شرایط پذیرش دوره خارج فقه و اصول مؤسسه دارالثقلین اعلام شده است.

پذیرش در برنامه هدایت علمی تربیتی مرکز مدیریت حوزههای علمیه، برگزاری کرسیهای علمی و جلسات تخصصی، استفاده از اساتید مجرب در زمینههای آموزشی و پژوهشی، مشاورههای علمی و تربیتی برای طلاب، اعطای کمکهزینه تحصیلی و گواهی پایاندوه و همچنین شرکت در دورههای مهارتی و کاربردی، از جمله مزایا و امتیارات تحصیل در این مؤسسه است.

علاقهمندان به ثبتنام در مؤسسه دارالثقلین امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، میتوانند جهت نامنویسی به سامانه اینترنتی مؤسسه بهنشانیdarolsaqalain.ir مراجعه کنند یا از ساعت 9 تا 14 با شماره تلفنهای 09104643620 و 37841541-025تماس بگیرند.

 

 دوره آموزشی

 تربیت کارشناس احکام برگزار میشود

به گزارش خبرگزاری حوزه، دهمین دوره آموزشی تربیت کارشناس احکام از سوی ستاد ترویج احکام برگزار میشود.

ارتقای توانمندی در بیان احکام، تسلط نسبی بر پاسخگویی به مسائل فقهی، مهارتهای روش پاسخگویی و مشاوره فقهی، ایجاد انگیزه یادگیری، تبلیغ و ترویج احکام، روشهای ترویج احکام در رسانه و فضای مجازی و آشنایی با مبانی احکام و اصطلاحات فقهی، از جمله اهداف برگزاری این دوره اعلام شده است.

در این دوره عناوینی چون موضوعات جدید اقتصادی( بانک، بورس، بیمه و... )، اجتهاد و تقلید، احکام عبادات(نماز، خمس، روزه و... )، احکام معاملات( ارث، مکاسب، نکاح، طلاق)، روش تدریس احکام و شیوههای کلاسداری و روش مطالعه تحقیق و پژوهش کتب فقهی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

اتمام پایه هشتم و قبولی در آزمون کتبی، از شرایط این دوره اعلام شده است و مزایایی از جمله شرایط ثبتنام و اعطای گواهی پایاندوره به فارغالتحصیلان، دعوت از دانشآموختگان برتر جهت شرکت در دوره تخصصی، معرفی فارغالتحصیلان برتر به نهادها و مراکز درخواستکننده کارشناس احکام، از جمله مزایای شرکت در این دوره میباشد.

علاقهمندان برای ثبتنام در این دوره، تا۱۰ تیرماه ۹۹ میتوانند به سایت ستاد ترویج احکام بهنشانی www.ahkam.org مراجعه و نسبت به تکمیل فرم ثبتنام اقدام نمایند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفنهای ۰۲۵۳۷۸۳۰۰۷۸ یا ۰۹۱۹۲۵۳۱۹۹۷ تماس حاصل نمایند.

 

 دوره آموزشی «تربیت کادر

 تراز تمدن اسلامی» برگزار میشود

به گزارش خبرگزاری حوزه، مؤسسه فرهنگی «ملت ابراهیم» با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی برای «تربیت کادر تراز تمدن اسلامی» دورهای آموزشی برگزار میکند.

این دوره، ویژه طلاب مستعد و فرهیخته حوزههای علمیه است و جریانشناسی جهان اسلام، شاخصههای تمدن اسلامی، مدیریت اجرایی و فرهنگی، عوامل و آسیبهای افراطیگری در جهان اسلام، نقش وحدت در تمدن اسلامی و آشنایی با رسانههای جهان اسلام، مهمترین سرفصلهایی است که در این دوره آموزشی پیگیری میشود.

از مزایای این دوره میتوان به کارگاههای انتقال تجربه با حضور فعالان عرصه تمدن، معرفی برگزیدگان بهعنوان مبلغ تخصصی، معرفی برگزیدگان دوره به نهادهای مرتبط جهت همکاری و اردوهای میدانی اشاره کرد.

مهلت ثبتنام در این دوره تا ۳۱ خرداد ۹۹ بوده و زمان برگزاری آن در تیرماه است و علاقهمندان میتوانند، به سایت mellateebrahim.ir مراجعه کنند.

 

 30خرداد زمان آزمون مراکز فقهی

 

زمان برگزاری آزمون ورودی مراکز فقهی ۳۰ خرداد خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، طلاب متقاضی ورود به مراکز فقهی توجه داشته باشند که زمان برگزاری آزمون ورودی مراکز فقهی ۳۰خرداد خواهد بود و در صورت تغییر زمان آزمون بهدلیل شیوع ویروس کرونا و تغییر روش آزمون از کتبی به مجازی اطلاعرسانی خواهد شد.


خروج