*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤١٦٠٣١ ١٣:٠٨ - 1399/09/17   اخبار کوتاه جهان شماره 649 ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان شماره 649

اخبار کوتاه جهانروسیه: پوتین رئیسجمهور روسیه،در ابتدای سال 2020 پیشنهاد داد: برای تولد نخستین فرزند«سرمایه مادری» پرداخت شود. این مبلغ برای فرزند دوم به 616 هزار روبل افزایش مییابد؛ این برنامه تا پایان سال 2026 تمدید خواهد شد؛ علاوه بر این، دولت تا 7 سالگی کودک، با پرداخت یارانه از خانواده او حمایت میکند.

عربستان: خاندان آلسعود مجوز عبور هواپیماهای مسافربری صهیونیستی از حریم هوایی عربستان را صادر کرد. از این پس، هواپیماهای اسرائیلی قادر خواهند بود، بدون هیچ مجوز و مشکلی خطوط هوایی خود را برای رسیدن به امارات متحده عربی از حریم هوایی عربستان پیگیری کنند.

ونزوئلا: «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا، با انتشار پیامی در توئیتر، شمارهای را که میتوان با او در پیامرسانهای تلگرام و واتسآپ ارتباط برقرار کرد، به اشتراک گذاشت و از ونزوئلاییها خواست، او را در گروههای خود عضو کنند.

عربستان: عادل السعید فعال سعودی: مقامات سعودی قصد تخریب دهها ساختمان در خیابان الثوره شهر قطیف و تخریب مسجد امام حسین (علیه السلام) که قبلاً شهید شیخ نمر در آن خطبه میخواند را صادر کردهاند.

رژیم صهیونیستی: مقامات رژیم صهیونیستی در اطلاعیه ویژهای از وقوع حملهای سایبری به یک شرکت بیمهای بهنام «شیربیت» خبر داده و تصریح نمودند: این عملیات به درز اطلاعات شخصی هزاران صهیونیست از جمله برخی مقامات ارشد رژیم اشغالگر قدس انجامید. آنها همچنین مدعی شدهاند: گروهی با عنوان «Black Shadow» (سایه سیاه)،عامل این حمله بوده است.

وزارت خارجه اسلوونی: جمهوری اسلوونی گزارش«گروه هماهنگیهای دائم برای اقدامات محدودکننده» درباره فعالیتها و عملیاتهای گروه حزبالله را بررسی کرد و تصمیم گرفت که با این گروه بهعنوان یک سازمان تروریستی و مجرم که تهدیدی برای صلح و امنیتی است، برخورد کند.

نیجریه: دفتر شیخ زکزاکی در واکنش به کشتار وحشتناک کشاورزان بیگناه در ایالت بورنو توسط تروریستها اعلام کرد: بوکوحرام بههیچوجه نماینده اسلام نیست؛ این تروریستها در صدد نابودی وجهه اسلام هستند.

آمریکا: گزارشگر سازمان ملل: آمریکا، شرکتهایی را که در تلاش برای ارسال دستگاههای تنفسی به ایران، ونزوئلا و کوبا بودند، وارد فهرست تحریمها کرد.

آمریکا: «توماس فریدمن» ستوننویس نیویورکتایمز نوشته: در حالت ایدهآل، تیم بایدن میخواهد مذاکرات آتی نهتنها شامل امضاکنندگان اصلی برجام باشد، بلکه همسایگان ایران مخصوصاً عربستان و امارات را نیز دربرگیرد.

آمریکا: روزنامه نیویورکتایمز نوشت: مقامهای آمریکایی به دنبال متقاعد کردن سعودیها برای گشودن حریم هوایی خود به روی پروازهای قطری است تا میلیونها دلار درآمد ایران از این طریق را قطع کنند.

فرانسه: دولت فرانسه اعلام کرده: طی «عملیاتی گسترده و بیسابقه علیه تجزیهطلبی اسلامگرایان» دهها مسجد را بازرسی و تفتیش کرده و تعدادی از آنها را تعطیل خواهد کرد.

افغانستان: «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا میگوید: ذیل تصویب طرح کاهش نظامیان آمریکایی در افغانستان به ۲۵۰۰ نفر، دو پایگاه بزرگ آمریکا در این کشور حفظ خواهد شد.

فلسطین اشغالی: مجمع عمومی سازمان ملل با تصویب قطعنامهای علیه رژیم صهیونیستی، اعلام کرد: رژیم اشغالگر صهیونیستی ، منطقه جولان سوریه را که از سال ۱۹۶۷ تحت اِشغال خود دارد، باید بهصورت کامل از این منطقه تا خط مرزی مشخصشده در ژوئن سال ۱۹۶۷ عقبنشینی کند.

عراق: واشنگتنفریبیکن: قانونگذاران آمریکایی طرحی را ارائه دادهاند که خواستار تحریم «سازمان بدر» با ادعای ارتباط با ایران است، درحالیکه سازمان بدر همچنان بخشی از نیروهای امنیتی عراق محسوب میشود.

آمریکا: یکی از مشهورترین و مدرنترینبازی های رایانهای سه بعدی، بهنام Call of duty ندای وظیفه است که 23آبان نسخه جدید آن عرضه شد که ماموریت بازیکننده این است که دنبال فردی بهنام «قاسم» بگردد تا او را بکشد! در این بازی دشمنان کاربر به زبان فارسی صحبت میکنند.

کاراکاس: پیشنهاد عجیب نماینده آمریکا در امور ایران و ونزوئلا، به همسر مادورو رئیسجمهور ونزوئلا: مادورو، در یک کنفرانس خبری گفت: «الیوت آبرامز»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران و ونزوئلا به «سیلیا فلورس»، همسرش، گفته است چنانچه از مادورو طلاق بگیرد، از حمایت بیقید و شرط دولت آمریکا برخوردار خواهد بود.

امارات: حاکمان امارات که ظاهراًً بهدلیل فریب خوردن از توافق سازش با رژیم صهیونیستی و بدعهدی واشنگتن نسبت به تعهداتش برای تأمین سلاحهای پیشرفته، بهشدت عصبانی هستند، تهدید کردهاند که خریدهای تسلیحاتی خود را از کشورهای رقیب آمریکا انجام خواهند داد.

فرانسه: تارا ویلر، مدیر افتا و هکر حرفهای (مدیر سابق افتا در شرکت چند ملیتی سیمانتیک): بررسیها نشان میدهد، در آینده حملات و جنگهای سایبری پس از بلایای طبیعی و رویدادهای آب و هوایی، اصلیترین عامل آشوب و اختلال در جهان خواهد بود.

عربستان: فیصلبن فرحانبن عبدالله آلسعود وزیر خارجه سعودی: در نشست گفتوگوهای مدیترانه، صلح با رژیم صهیونیستی را «گامی مهم» دانست و تصریح کرد که توافق صلح با «اسرائیل» مانع الحاق سرزمینهای فلسطین شده و از سوی دیگر، این مسأله در تقویت ثبات منطقه نقش دارد.

امارات: وزارت گردشگری رژیم صهیونیستی اعلام کرد: نخستین مدرسه یهودی در سال آتی میلادی در دبی افتتاح خواهد شد. این امر، پساز توافق بر سر برقراری روابط دیپلماتیک کامل بین رژیم صهیونیستی و امارات صورت گرفته است.

این وزارت در بیانیه خود اعلام کرد: دانشآموزان تمامی موارد آموزشی را در این مدرسه جدید آموزش خواهند دید.


خروج